Pınar İVENÇ Adaylık'tan İstifa Etti.

22.02.2024 - Perşembe 18:05

İYİ Parti Mezitli belediye başkan aday adayı Pınar İVENÇ bugün sosyal medya hesabından yaptığı "Kamuoyuna Duyurulur" başlığındaki paylaşımla Mezitli belediye başkan aday adaylığından istifa ettiğini duyurdu.

İVENÇ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“CESURLAR HAREKETİ SEKTEYE UĞRAMIŞTIR".
İYİ PARTİ MERSİN MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYLIĞIMDAN ÇEKİLİYORUM.”
2021yılında Genel Başkan Sn. Meral AKŞENER’in önderliğinde “cesur yürekli” arkadaşlarımla büyük hedeflerle yola çıktık. Mersin İl Bşk. Yrd. olarak çıktığım bu yolda amacımız; Türk yurdunu, Türk milliyetçilerinin yönetim kabiliyeti ile üreten, adil, özgür, bağımsız bir kurumsal sisteme dönüştürmekti...
Bu hedefimize ulaşmak için bugüne kadar parti yönetiminde bulunan, yol arkadaşlarım ile çok çalıştık. Parti disiplinine bağlı kalarak, ülkemize ve milletimize katkı sağlayan büyük başarılara imza attık.
ADAY BELİRLEME YÖNTEMLERİ İYİ PARTİ DEĞERLERİNE AYKIRI
Ancak; gelinen noktada eğitim, liyakat gibi kamuoyunda sürekli dile getirilen çok değerli kavramların partimizde pek de geçerli olmadığını gördüm. Gerek milletvekilliği temayül yoklamalarında ve gerekse 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel yönetim seçimlerinde gösterilecek adayların belirleme yönteminin, İyi Parti değerleri, ilkeleri ve politikalarına aykırı olduğuna tanık oldum. Sonuçta, dar bir çevrenin uyguladığı bu yanlış politikalar ve sonrasında alınan kararlar ile binlerce “Cesur Yüreğin” istifası ile karşı karşıya kaldık.
CESURLAR HAREKETİ’ SEKTEYE UĞRADI
12 Aralık Mezitli belediye başkanı A.adaylığım başvuru’mu yaptım. başka aday olmadığı halde birtürlü Adaylığım açıklanmadı ve neticesiz beklemekte gerekçe ise Mezitli ‘nin mevcut belediye başkanı kendi partisinden seçilmediği için bizim partiden Aday olması teklifii yapıldığı söylentileri hala ısrarla kendisiyle görüşmeler yapıldığı söyleniyor . Bu durumda bizim için saha seçim çalışmaları aksamasına ve zaman kaybına neden olmuştur .
Hazırda kendi partimizin mevcut adayı varken Neden başka partiden aday bulma çabasında olmalarında gayet düşündürücüdür İşte tam da burada “Cesurlar Hareketi” sekteye uğramıştır. Bu nedenle bu çatı altında ülkeme ve milletime faydalı olamayacağımı anladığım için İyi Parti Mersin Mezitli belediye başkan A.Adaylığımdan istifa ediyorum. Büyük Türk milletine her zamanki azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğim.  İyi Parti’nin iyi insanlarına çok teşekkür ederim".
YORUM YAZ