MHP’li Serdar Soydan: “Çözüm üreten bir yönetim anlayışla ilerliyoruz”

29.02.2024 - Perşembe 13:21

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, kenti hep birlikte yönetme adına muhtarlara çok önem verdiklerini ifade ederek, “Vatandaşlarımızın mutluluğu için muhtarlarımızın görüş, öneri ve talepleri bizim için çok kıymetli” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, seçim çalışmaları kapsamında Akdeniz ve Yenişehir ilçelerinde faaliyet gösteren muhtarlarla bir araya geldi. Suphi Öner Öğretmenevi’nde gerçekleşen toplantıya, MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal, Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak ve Yenişehir Belediye Başkan Adayı Kenan Peker, Cumhur İttifakı il ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra çok sayıda muhtar katıldı.

“MUHTARLARIMIZLA HER DAİM İSTİŞARE HALİNDE OLACAĞIZ”

Serdar Soydan burada yaptığı konuşmada, “Mersin’i her anlamda daha yukarı taşımak adına gayret sarf eden kıymetli muhtarlarımızla bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. İlk günden bu yana kentin dinamikleriyle, ortak değerleriyle birlikte yönetim savunduğumuzu ifade ediyoruz. Bu noktada gerek sosyal yardımlar gerekse yapılması planlanan projelerden ilk muhtarlarımızın haberdar olması gerektiğinin farkındayız. Biz de her daim sizlerle istişare halinde olacağız ve bu şekilde ilerleyeceğiz. Vatandaşlarımızın mutluluğu için sizlerin görüş, öneri ve talepleri bizim için çok kıymetli” dedi.

Soydan, “Biz, ‘Mersin’i Hisset, Mersin’i Yaşa’ ana temasını hedef belirleyerek yola çıktık. Baktık ki kentimizin birçok sorunu ve eksiği var. Var olanları biliyoruz, yapılması gerekenlerin de farkındayız. Biz hala ulaşım sorununu çözememiş bir şehiriz. Gerek coğrafi konum itibarı ile gerek tarihi, doğası ile dört dörtlük olan bir kentin maalesef bir büyükşehir statüsünde yönetilmemesi bizi üzüyor. Artık Mersin’in geleceğini her alanda vizyon projelerle ileri seviyeye getirmemiz gerekiyor. Çünkü Mersin bunu hak ediyor” diye konuştu.

“ÇÖZÜM ÜRETEN ANLAYIŞLA İLERLİYORUZ”

Soydan konuşmasının devamında, “Orası senin, burası benim yetki alanım tartışmaları yerine, çözüm üreten bir yönetim anlayışla yolumuzda ilerliyoruz. Biz, birliğin gücü ile projelerimizle geliyoruz. Cumhur İttifakı tüm projeleri yapabilecek güç ve iradededir. Sözümüzün eriyiz. Mersin’de gerçek ve üretken belediyecilik nasıl yapılır tüm dünyaya ilan edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

YORUM YAZ